Dorado Triada - Woblery Przygoda Produkty Gdzie Kupić Firma Sklep
  Zaloguj się...
 login
 Hasło
kontakt  KONTAKT siedziba  SIEDZIBA
Przjaciele piszą
Dorado Triada - Forum
Dorado Triada - Rekordy
O Woblerach Dorado Triada
Drużyna Dorado
  Przyjaciele Piszą [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8]  
Piotr Piechocki Powrót do listy artykułów
Rok pstrąga
Ubiegłego roku pstrągi wyjątkowo obrodziły. Ryby wręcz szalały za wszelkiego rodzaju sztucznymi przynętami. Do końca maja na pomorskich rzekach dało się odczuć niespotykaną - jak w poprzednich latach - presję wędkarską . "Wymiarki" i "Średniaczki" zostały w znacznym stopniu przetrzebione z łownych odcinków rzek, lub zostały nieżle pokłute. Na szczęście zostało sporo tzw. "cwaniaczków", których laikowi bardzo trudno skusić nawet do brania. Podstawą dorego żerowania pstrągów jest ciśnienie. Ryby te wręcz nie lubią jego nagłych zmian. Wspaniały po dłuższym wysokim ciśnieniu jest jego powolny spadek. Również z niskiego ciśnienia przy powolnym jego wzroście możemy liczyć na dobre brania. Pamiętajmy jednak aby nie przekroczyło 1015hPa. Powyżej jego w ogóle ogromnie trudno skusić rybę do jakiej kolwiek reakcji na perfekcyjnie podaną przynętę. Nie polecam pogoni za pstrągiem na dzień przed burzą (pamiętajmy, że ryby wcześniej odczuwają zmiany pogody) oraz bezpośrednio po dłuższej ulewie. Wtedy potoki użerają się spływającymi z nurtam larwami i robakami.

Pstrag

Oczywiście łowię na woblery"Dorado" , choć lubię zamieszać starym poczciwym woblerkiem MRM Marka Kaczówki (tzw. drewniaczki) oraz obrotówką nr 0 lub 1 srebrną , lub obustronnie malowaną. Na duże pstrąowe rzeki znakomity jest 4.5cm "Stick" w kolorach: BM; FTR; GFR.

Pstrąg

Natomiast w mniejszych ciekach łowię na tzw. niezawodniaczki - czyli 4cm."Invader". Woblery te charakteryzują się unikalną bardzo skupioną pracą o wysokiej częstotliwości drgań przez co potrafią wybawić z nory nawet kapryśnego potokowca. Ulubione kolory: FTR-któremu czasami w lekko trąconej wodzie maluję grzbiet na czarno ; B-tzw. płotka .Topowy hit na kropkowańce i nie tylko ; oraz GFR- na wodę w kolorze "ciemnego piwa". Obecnie większe pstrągi za swoje rewiry obrały sobie odcinki rzek o spowolnionym nurcie i sporej głębokości zwłaszcza przed wszelkiego rodzaju piętrzeniami . Gorąco polecam niesamowicie zakrzaczone małe wolno płynące pstrągowe cieki.

Pstrąg

Gięcie kija i moc wrażeń murowane. Z wędkarskim pozdrowieniem – Piotr Piechocki.

Powrót do Listy     |     Do góry
Copyright © 2005 Dziki (HTML, PHP, JavaScript), Ariusz (Design)